دوشنبه 1 مرداد 1403 22 ژولای 2024

اطلاعیه شماره 1 - شرکت تعاونی چندمنظوره مهندسین کاشان

 بنام یکتا مهندس هستی

حسن تعاون مدنیت و داد                                      مایه الفت بود و اتحاد

همکار محترم سلام; 

امیدواریم سلامتی و شادکامی قرین زندگیتان باشد. همانگونه که مستحضرید، ارکان اساسی در فرآیند توسعه شهری و انجام مستحدثات با کاربری های مختلف، مشتمل بر سرمایه گذاران، مجریان ذیصلاح، مهندسان طراح و ناظر و مصالح ساختمانی استاندارد می باشند. در شرایط کنونی بدلیل فقدان یا عدم کفایت مجریان ذیصلاح، سرمایه گذاران این بخش، دچار مشکلات عدیده ای در امر ساخت وساز بوده و از این رهگذر عده ای با هر مقدار سرمایه، مستقیماً مبادرت به ساخت و ساز نموده، که علاوه بر اشغال جایگاه متخصصان اصلی ساخت وساز، تولیداتی فاقد مشخصات و کیفیت فنی لازم ارائه داده و در واقع مصالح ، طراحی و نظارت هزینه گردیده را به هدر می دهند.

بروز این دغدغه، ما را بر آن داشت که این پتانسیل بسیار قوی ( بالغ بر هزار نفر ) از جامعه مهندسین شهرستان، که گاهاً بصورت انفرادی در بخشهای مختلف صنعت ساخت وساز مشغول فعالیت می باشند، تجمیع گردیده تا علاوه بر ترسیم نقشه راهی کامل، جامع و شفاف جهت تنسیق امر ساخت و ساز و سایر خدمات مرتبط با آن، جامعه مهندسین عزیر نیز از منافع آن بهره مند گردند.

در همین راستا هیات موسس شرکت تعاونی چندمنظوره مهندسین کاشان مشتمل بر آقایان مهندسین محمدتقی طاهرزاده ، علی قطان کاشانی، حسن فخریه، محمدرضا محبی کیا، سیدمجید فاضل و سیدمحمدرضا سراجی تشکیل گردید.

در ابتدا جلسه ای با دعوت از همکاران محترم مسوول در فرمانداری ویژه، اداره راه و شهرسازی، شورای اسلامی شهر، دفتر نمایندگی نظام مهندسی کاشان و شهرداری برگزار گردید که طی آن علاوه بر استفاده از نقطه نظرات ارزشمند ایشان، قولهایی مساعد و امیدبخش در جهت حمایت و پشتیبانی از شرکت تعاونی، دریافت گردید.

در ادامه با برگزاری جلسات متعدد ( 125 نفر- ساعت )، که طی آن جلسات، از مشاور مالی، مشاور ثبت شرکتها و مشاور مالیاتی نیز، دعوت بعمل آمد، اساس نامه شرکت تعاونی تهیه و تدوین گردید که در ذیل به خلاصه ای از آن اشاره میگردد:

- اهداف :

1- ترويج و تحكيم مشاركت , همكاري و تعاون عمومي.

2- تأمين نيازهاي مشترك اقتصادي , اجتماعي و فرهنگي اعضاء و كمك به تحقق عدالت اجتماعي.

3- تامین مسکن اعضاء

4- تامین منافع اقتصادی اعضاء ازمحل سودحاصل از فعالیت های تعاونی.

5- تامین اشتغال اعضاء.

 

- موضوع فعاليت :

1- تهیه زمین جهت تفکیک و تقسیم یا اجرا و ساخت مسکن و سایر مستحدثات.

2- مشاوره در زمینه خدمات مهندسی.

3- تولید مصالح و محصولات ساختمانی مورد استفاده در ساخت و سازها.

4- خرید، فروش و تکمیل ساختمانهای کامل و نیمه ساز با کاربری های مختلف.

5-  اخذ وام قرض الحسنه و ساير تسهيلات اعتباري از منابع بانكي , صندوق تعاون و ديگر مؤسسات مالي اعتباري و اشخاص حقيقي و حقوقي ديگر.

6-  اخذ كمك و هداياي نقدي و غيرنقدي از دولت , اشخاص حقيقي و يا حقوقي.

7-  توديع وجوه به حساب سپرده بلندمدت و كوتاه مدت در بانكها و يا صندوق تعاون.

8-  مشاركت با اشخاص حقيقي و حقوقي با اولويت تعاوني ها.

9-  سرمايه گذاري و خريد سهام شركتها، مؤسسات عمومي و تعاوني ها.

10-  شرکت دادن اعضاء، خصوصاً مديران تعاوني در دوره هاي آموزشي تخصصي جهت ارتقاء سطح توليد و خدمات.

11- سرمایه گذاری در بازارهای مالی. 

 

قطعاً اهداف و موضوعات فعالیت مذکور، با مشارکت حداکثری مهندسین عزیز دست یافتنی خواهد بود.

 

 با عنایت به توضیحات فوق و مطابق اساس نامه، کل سهام شرکت تعاونی ( هزار سهم ) به ارزش اسمی هر سهم معادل یک میلیون ریال( 1،000،000 ریال ) تعیین گردید و مقرر گردید در مرحله اول فراخوان، که تا پایان بهمن 99 می باشد، به هر یک از مهندسین عضو دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان کاشان،که مایل به خرید سهام و عضویت در شرکت تعاونی می باشند، یک سهم اختصاص یابد.

لذا متقاضیان محترم خرید سهام و عضویت در شرکت تعاونی لازمست تا پایان وقت اداری 30 بهمن 99 :

 

- مبلغ یک میلیون ریال( 1،000،000 ریال ) به حساب شماره  3-3203817-10 یا شماره کارت 1195-2299-7210-5041 یا شماره شبای 0807-0000-1000-2132-0381-7003  عهده بانک قرض الحسنه رسالت کاشان بنام صندوق قرض الحسنه مهندسین کاشان، واریز نموده و تصویر فیش پرداختی را بهمراه مشخصات نام و نام خانوادگی و شماره عضویت نظام مهندسی خود، از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره  09133616153  ارسال نمایند. 

تاریخ : 1400/01/18بازدید : 89نویسنده : مدیر

دیدگاه خود را ارسال نمایید